Life Coaching

İçten dışa değişim içsel ışığınızın bütününe yansısın. İnsanın özgür iradesi yeteneklerinden değerlidir. İç ses yüksek benlikten gelir. Yüksek benliğinizin sesine güvenin ; Orası öz’dür yaşamın kaynağıdır.
— Selin Günsev

İş dünyasının yöneticileri, zorlu süreçleri yönetmek, baskı anlarında doğru karar vermek ve insan faktörünü işleyişin odağında tutabilmek için desteğe ihtiyaç duyarlar.

Mevcut işinde ilerlemek isteyen ya da sektör değiştirmek isteyen, bir başka tarafta yeni bir işe atılmak isteyen danışanlar, kendilerini bir karmaşanın ve soru işaretlerinin içerisinde bulurlar.

İşletmelerde farkındalık yaratarak, işin ve çalışanların temel potansiyelini ortaya çıkarır. İşletme ve yönetici bireyler ile potansiyel sahibi yönetici adayları için ilerleme planı çıkarılarak, öz farkındalık oluştururlur.

İçinde bulunduğumuz zamanın tümünü iletişim kurarak geçiriyoruz. İletişim kuruş şeklimiz, kim olduğumuzu gösteriyor ve ilişkilerimizi belirliyor. İletişim koçluğunda, iletişim atmosferini danışanın lehine çevirme becerisini kazanması sağlanıyor.

Yaşam, iç içe geçmiş sayısız ilişkinin bütünüdür. Kişi kendiyle olan sohbetlerinde objektif olmakta zorlanır, neyi neden yaptığını, nasıl yapması gerektiğini, bunu söylerken doğru sözcüklerin neler olduğunu bulmakta zorlanır.

Yemek yemenin biyolojik ihtiyaç olmaktan çıkıp psikilojik olarak tetiklenmesinden yola çıkılarak yapılan koçluktur. Mental olarak yemek yeme fikrinin belirlenmesi, bu anlarda duyulan isteği doyurmak için nasıl sağlıklı seçimler yapılabileceği çalışılır.

Sitil, karmaşık şeyler söylemenin basit yoludur, sözünden yola çıkarak, danışana gerçekten olduğu kişi gibi görünme fırsatını vermek üzerine çalışılır. Danışanın kimliği ile kişiliği göz önünde tutularak, nasıl bir tarzı olursa kendini doğru yansıtabileceği belirlenir.

coaching_new

Hayallere Koçluk

Bir kelime kararını,
bir duygu hayatını,
bir insan seni değiştirebilir.

Hayat sana her zaman ikinci şansı verir ; adına “yarın” denir.
Önce siz kendinize inanın, başkaları size inanacaktır.